2019 Boys Section XI Championships - 2/9/2019                 
                             Sanction #: 190290-OB                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  County Rec:   1:33.79        2018 Ward Melville                              
                         R. Kaplan, D. He, L. Zuric, C. Kubik              
                1:40.67  SQ
                1:55.76  SC
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Half Hollow Hills  'A'                      1:40.34    1:39.12 SQ      40  
     1) Luo, Felix 17                   2) Arnberg, Mason 17              
     3) Sherman, Corey 17               4) Tack, Lucas 16                 
              26.01       52.67 (26.66)     1:16.68 (24.01)     1:39.12 (22.44)
  2 Sayville Bayport Bluepoint  'A'             1:43.26    1:40.36 SQ      34  
     1) Kanaley, Timothy 17             2) Yajadda, Shayan 14             
     3) Dagayev, Andrey 16              4) Caraher, Colin 16              
              25.95       54.82 (28.87)     1:18.34 (23.52)     1:40.36 (22.02)
  3 Hauppauge  'A'                              1:41.62    1:40.66 SQ      32  
     1) Burr, Trenton 17                2) Nielsen, Jordan 17             
     3) Schroeder, Michael 15           4) Nielsen, Jake 14               
              24.04       51.70 (27.66)     1:17.64 (25.94)     1:40.66 (23.02)
  4 East Hampton  'A'                           1:43.73    1:40.69 SC      30  
     1) Badilla, Joey 13                2) Duryea, Jack 13                
     3) McCormac, Ethan 15              4) Duryea, Ryan 15                
              26.67       55.45 (28.78)     1:18.83 (23.38)     1:40.69 (21.86)
  5 Huntington-Harborfields  'A'                1:43.42    1:41.63 SC      28  
     1) Weiner, Luke 17                 2) Gamboa, Nathaniel 18           
     3) Weber, Christopher 16           4) OH, Daniel 16                  
              25.93       53.90 (27.97)     1:18.35 (24.45)     1:41.63 (23.28)
  6 Sachem  'A'                                 1:48.56    1:47.27 SC      26  
     1) Honan, Quin 13                  2) Tsai, Leonardo 14              
     3) Andersen, Francis 13            4) Combs, Sean 17                 
              27.06       57.38 (30.32)     1:23.58 (26.20)     1:47.27 (23.69)
  7 Connetquot-East Islip  'A'                  1:47.51    1:49.21 SC      24  
     1) Tricoukes, Thomas 16            2) Tafe, John 16                  
     3) Bach, Daniel 16                 4) Spameni, Nicholas 15           
              29.05     1:00.50 (31.45)     1:26.23 (25.73)     1:49.21 (22.98)
  8 Ward Melville  'A'                          1:46.64    1:51.06 SC      22  
     1) Cassera, Troy 15                2) Sun, William 15                
     3) Maloco, Timothy 15              4) Slack, Nate 17                 
              28.47     1:00.87 (32.40)     1:27.13 (26.26)     1:51.06 (23.93)
  9 North Babylon  'A'                          1:53.00    1:51.35 SC      18  
     1) Lopez, Andrew 16                2) Chojnacki, David 15            
     3) Ladue, Ryan 17                  4) Dabrowski, Patrick 15          
              27.49       59.71 (32.22)     1:26.30 (26.59)     1:51.35 (25.05)
 10 Northport  'A'                              1:46.92    1:52.61 SC      14  
     1) Burget, Andrew 16               2) Neuf, Austin 15                
     3) Rossi, Blake 14                 4) Bravo, John 17                 
              29.18       59.63 (30.45)     1:27.98 (28.35)     1:52.61 (24.63)
 11 West Islip-US  'A'                          1:52.39    1:52.91 SC      12  
     1) Jardeleza, Gerard 16            2) Colascione, Jonathan 17        
     3) Grim, Aiden 15                  4) Galeto, Jason 15               
              28.22       59.11 (30.89)     1:28.27 (29.16)     1:52.91 (24.64)
 12 Central Islip  'A'                          1:55.17    1:53.69 SC      10  
     1) Bernal, Andrew 16               2) Aguilar, Felix 18              
     3) Lugo, Aaron 17                  4) Wilson, Elijah 16              
              31.47     1:02.86 (31.39)     1:30.06 (27.20)     1:53.69 (23.63)
 13 Deer Park  'A'                              1:55.61    1:55.91          8  
     1) Fonseca, Casey 15               2) Martillo, Daniel 16            
     3) Dolinsky, Andrew 14             4) Ugalde, Raymond 16             
              28.75     1:01.74 (32.99)     1:30.67 (28.93)     1:55.91 (25.24)
 -- Smithtown  'A'                              1:44.94         DQ        
     1) Pergan, Chester 16              2) Holler, John 13                
     3) Hunt, Andrew 17                 4) Trzaskowski, Alex 12           
              25.22       54.77 (29.55)     1:19.20 (24.43)          DQ (24.34)
 
Event 2  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
  County Rec:   1:37.12        2009 Thomas Luchsinger, Mt. Sinai               
                1:47.60  SQ
                1:58.70  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Randhawa, Kabir     17 Half Hollow Hill     1:47.05    1:43.91 SQ      20  
              24.73       51.02 (26.29)     1:17.66 (26.64)     1:43.91 (26.25)
  2 Vecchio, Jake       17 Comsewogue           1:51.78    1:44.06 SQ      17  
              24.06       50.54 (26.48)     1:17.03 (26.49)     1:44.06 (27.03)
  3 Williams, Brendan   17 Mt. Sinai            1:44.50    1:44.97 SQ      16  
              24.13       50.41 (26.28)     1:17.58 (27.17)     1:44.97 (27.39)
  4 Burr, Trenton       17 Hauppauge            1:45.37    1:45.29 SQ      15  
              24.18       50.68 (26.50)     1:18.36 (27.68)     1:45.29 (26.93)
  5 Hunt, Andrew        17 Smithtown            1:47.75    1:46.68 SQ      14  
              24.84       51.61 (26.77)     1:18.67 (27.06)     1:46.68 (28.01)
  6 Tack, Lucas         16 Half Hollow Hill     1:47.46    1:46.84 SQ      13  
              25.03       52.01 (26.98)     1:19.59 (27.58)     1:46.84 (27.25)
  7 Greenfield, Aidan   15 Northport            1:47.68    1:47.77 SC      12  
              24.80       51.51 (26.71)     1:19.37 (27.86)     1:47.77 (28.40)
  8 Dagayev, Andrey     16 SayBayBlue           1:53.82    1:48.60 SC      11  
              24.19       50.83 (26.64)     1:19.60 (28.77)     1:48.60 (29.00)
  9 Preston, Liam       14 Miller Place         1:51.29    1:48.78 SC       9  
              25.19       52.88 (27.69)     1:20.99 (28.11)     1:48.78 (27.79)
 10 Park, Matthew       16 Half Hollow Hill     1:49.50    1:50.47 SC       7  
              25.08       52.55 (27.47)     1:21.05 (28.50)     1:50.47 (29.42)
 11 Szypula, Matthew    14 Half Hollow Hill     1:52.25    1:52.09 SC       6  
              25.99       54.26 (28.27)     1:23.55 (29.29)     1:52.09 (28.54)
 12 Pergan, Chester     16 Smithtown            1:50.00    1:52.21 SC       5  
              25.36       52.97 (27.61)     1:22.29 (29.32)     1:52.21 (29.92)
 13 Russell, Nolan      16 Connetquot           1:52.13    1:53.33 SC       4  
              24.60       52.68 (28.08)     1:23.10 (30.42)     1:53.33 (30.23)
 14 Veit, Brian         15 Port Jeff            1:57.77    1:53.50 SC       3  
              25.82       54.75 (28.93)     1:24.39 (29.64)     1:53.50 (29.11)
 15 Delgado, Joan       17 Southampton          1:57.18    1:53.89 SC       2  
              25.59       54.41 (28.82)     1:23.89 (29.48)     1:53.89 (30.00)
 16 Orehosky, Bailey    17 Hauppauge            1:54.57    1:53.97 SC       1  
              25.87       54.64 (28.77)     1:24.50 (29.86)     1:53.97 (29.47)
 17 Vavalle, Antonio    14 Mt. Sinai            1:57.57    1:55.21 SC     
              26.58       55.74 (29.16)     1:25.86 (30.12)     1:55.21 (29.35)
 18 Matheson, Ryan      14 Ward Melville        1:57.37    1:55.83 SC     
              25.85       55.57 (29.72)     1:25.84 (30.27)     1:55.83 (29.99)
 19 Powell, Brett       15 West Islip-US        1:58.65    1:55.91 SC     
              26.06       55.53 (29.47)     1:26.30 (30.77)     1:55.91 (29.61)
 20 Rice, Maverick      16 Connetquot           1:57.66    1:56.45 SC     
              26.68       56.83 (30.15)     1:26.39 (29.56)     1:56.45 (30.06)
 21 Forst, Aidan        15 East Hampton         1:54.93    1:56.97 SC     
              25.99       55.15 (29.16)     1:25.88 (30.73)     1:56.97 (31.09)
 22 Mastrocinque, Rudy  15 Northport            1:58.59    1:58.65 SC     
              27.33       57.56 (30.23)     1:28.41 (30.85)     1:58.65 (30.24)
 23 Hoff, Edward        15 East Hampton         1:57.42    1:59.20        
              26.65       56.21 (29.56)     1:27.35 (31.14)     1:59.20 (31.85)
 24 Martillo, Daniel    16 Deer Park            1:57.59    2:05.77        
              28.63     1:00.09 (31.46)     1:33.45 (33.36)     2:05.77 (32.32)
 
Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
  County Rec:   1:47.83        2014 Justin Plaschka, Hauppauge                 
                2:00.63  SQ
                3:54.69  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shemet, Henry       17 Miller Place         1:58.91    1:55.41 SQ      20  
              24.94       54.83 (29.89)     1:28.13 (33.30)     1:55.41 (27.28)
  2 Sherman, Corey      17 Half Hollow Hill     2:00.13    2:00.29 SQ      17  
              25.30       55.11 (29.81)     1:31.30 (36.19)     2:00.29 (28.99)
  3 Ormond, Garrett     17 Pat-Med              2:12.78    2:03.77 SC      16  
              26.68       58.68 (32.00)     1:35.16 (36.48)     2:03.77 (28.61)
  4 Dillon, JP          16 Ward Melville        2:06.86    2:03.85 SC      15  
              26.10       58.69 (32.59)     1:35.45 (36.76)     2:03.85 (28.40)
  5 Weber, Christopher  16 HUHA                 2:06.69    2:05.37 SC      14  
              25.83       58.72 (32.89)     1:36.32 (37.60)     2:05.37 (29.05)
  6 Jang, Michael       14 Commack              2:12.19    2:06.18 SC      13  
              27.13       59.92 (32.79)     1:35.75 (35.83)     2:06.18 (30.43)
  7 Nielsen, Jake       14 Hauppauge            2:07.22    2:06.30 SC      12  
              28.10       59.74 (31.64)     1:37.71 (37.97)     2:06.30 (28.59)
  8 Llewellyn, James    15 Connetquot           2:09.28    2:06.76 SC      11  
              26.47       57.64 (31.17)     1:38.64 (41.00)     2:06.76 (28.12)
  9 Badilla, Joey       13 East Hampton         2:08.19    2:08.65 SC       9  
              28.64     1:00.08 (31.44)     1:38.52 (38.44)     2:08.65 (30.13)
 10 McManus, Matthew    13 Walt Whitman         2:13.42    2:08.79 SC       7  
              27.04       59.16 (32.12)     1:38.26 (39.10)     2:08.79 (30.53)
 11 Lopez, Andrew       16 North Babylon        2:11.43    2:09.01 SC       6  
              27.24       59.63 (32.39)     1:38.99 (39.36)     2:09.01 (30.02)
 12 Fonseca, Casey      15 Deer Park            2:09.78    2:09.41 SC       5  
              26.83       59.78 (32.95)     1:40.26 (40.48)     2:09.41 (29.15)
 13 Park, Samuel        14 Half Hollow Hill     2:16.27    2:10.30 SC       4  
              28.73     1:03.38 (34.65)     1:40.22 (36.84)     2:10.30 (30.08)
 14 Honan, Quin         13 Sachem               2:17.47    2:10.32 SC       3  
              27.61     1:00.64 (33.03)     1:40.29 (39.65)     2:10.32 (30.03)
 15 Neuf, Austin        15 Northport            2:09.03    2:10.91 SC       1.5
              29.78     1:02.49 (32.71)     1:39.96 (37.47)     2:10.91 (30.95)
 15 Jardeleza, Gerard   16 West Islip-US        2:11.08    2:10.91 SC       1.5
              27.58     1:00.18 (32.60)     1:40.76 (40.58)     2:10.91 (30.15)
 17 Emerson, Hunter     14 Middle Country       2:15.03    2:11.32 SC     
              28.41     1:01.70 (33.29)     1:40.78 (39.08)     2:11.32 (30.54)
 18 Steele, Alexander   15 Half Hollow Hill     2:16.37    2:13.49 SC     
              30.02     1:03.26 (33.24)     1:41.08 (37.82)     2:13.49 (32.41)
 19 Maidhof, George     15 Smithtown            2:15.48    2:14.57 SC     
              27.89     1:02.63 (34.74)     1:42.03 (39.40)     2:14.57 (32.54)
 20 Ortiz, Christian    16 Connetquot           2:16.00    2:15.22 SC     
              27.96     1:02.70 (34.74)     1:46.54 (43.84)     2:15.22 (28.68)
 21 Tsai, Leonardo      14 Sachem               2:16.30    2:16.64 SC     
              29.43     1:06.33 (36.90)     1:45.14 (38.81)     2:16.64 (31.50)
 22 Burget, Andrew      16 Northport            2:14.34    2:20.36 SC     
              29.28     1:04.09 (34.81)     1:46.11 (42.02)     2:20.36 (34.25)
 -- Caraher, Colin      16 SayBayBlue           2:10.64         DQ        
              26.35       59.40 (33.05)     1:38.43 (39.03)          DQ (30.33)
 
Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  County Rec:   20.08        2014 Justin Plaschka, Hauppauge                   
                22.19  SQ
                24.50  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCormac, Ethan     15 East Hampton           21.76      21.41 SQ      20  
  2 Dowd, Mike          16 Sachem                 22.01      21.84 SQ      17  
  3 Karpf, Dylan        16 Northport              22.61      22.05 SQ      16  
  4 Nielsen, Jordan     17 Hauppauge              22.32      22.33 SC      15  
  5 Arnberg, Mason      17 Half Hollow Hill       22.57      22.36 SC      14  
  6 Xu, Kevin           16 Ward Melville          22.85      22.45 SC      12.5
  6 Macejko, Dylan      17 Connetquot             22.10      22.45 SC      12.5
  8 Duryea, Ryan        15 East Hampton           22.78      22.50 SC      11  
  9 Glazebnik, Benjami  15 Half Hollow Hill       22.17      22.59 SC       9  
 10 Kanaley, Timothy    17 SayBayBlue             23.48      22.67 SC       7  
 11 Harrison, Colin     13 East Hampton           23.48      22.90 SC       6  
 12 McCormac, Owen      13 East Hampton           22.70      23.01 SC       5  
 13 Botero, Thor        15 East Hampton           24.03      23.11 SC       4  
 14 Spina, Andrew       16 Rocky Poiint           23.81      23.19 SC       3  
 15 Sesack, Matthew     16 SayBayBlue             23.58      23.38 SC       2  
 16 Spameni, Nicholas   15 Connetquot             24.15      23.44 SC       1  
 17 Engel, Ryan         16 Sachem                 23.40      23.55 SC     
 18 Gamboa, Nathaniel   18 HUHA                   24.27      23.98 SC     
 19 OH, Daniel          16 HUHA                   23.40      24.13 SC     
 20 Stanzione, Jon      16 Connetquot             23.45      24.24 SC     
 21 Kim, Miles          16 Half Hollow Hill       24.32      24.80        
 22 Messinger, Sam      17 Half Hollow Hill       23.88      24.86        
 23 Penrose, Kevin      16 Northport              23.81      24.90        
 24 Kingsley, Autsin    15 Northport              24.31      24.97        
 25 Ugalde, Raymond     16 Deer Park              24.30      25.49        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
  County Rec:   625.35        2017 Patrick Carter, West Islip                  
    Name                     Age School               Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 Zhang, Alex               12 HUHA                  215.95     339.90 q      
  2 Rorke, Sean               14 Hauppauge             206.40     323.30 q      
  3 Casey, Adriane            16 West Islip-US         187.15     307.20 q      
  4 Friedman, Max             15 Ward Melville         171.85     279.45 q      
  5 Davis, Avery              16 Sachem                187.30     275.20 q      
  6 Andrade, Cyle             15 Connetquot            176.35     272.60 q      
  7 Sundararaman, Josh        15 Half Hollow Hill      158.80     272.55 q      
  8 Kolar, Dylan                 SayBayBlue            174.20     265.55 q      
  9 Nelson, Kevin             14 West Islip-US         182.00     263.50        
 10 Kohlhoff, Kevin              West Islip-US         166.35     258.75        
 11 Andrade, Cole             15 Connetquot            154.20     237.45        
 12 Zampaglione, Dylan        14 Connetquot            148.75     226.25        
 13 Albert, Adam              14 Ward Melville         130.20     208.40        
 14 Brule, Ashley             14 Half Hollow Hill      146.60     146.60        
 
Event 5  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
  County Rec:   625.35        2017 Patrick Carter, West Islip                  
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhang, Alex               12 HUHA                      NP     215.95 q      
  2 Rorke, Sean               14 Hauppauge                 NP     206.40 q      
  3 Davis, Avery              16 Sachem                    NP     187.30 q      
  4 Casey, Adriane            16 West Islip-US             NP     187.15 q      
  5 Nelson, Kevin             14 West Islip-US             NP     182.00 q      
  6 Andrade, Cyle             15 Connetquot                NP     176.35 q      
  7 Kolar, Dylan                 SayBayBlue                NP     174.20 q      
  8 Friedman, Max             15 Ward Melville             NP     171.85 q      
  9 Kohlhoff, Kevin              West Islip-US             NP     166.35 q      
 10 Sundararaman, Josh        15 Half Hollow Hill          NP     158.80 q      
 11 Andrade, Cole             15 Connetquot                NP     154.20 q      
 12 Zampaglione, Dylan        14 Connetquot                NP     148.75 q      
 13 Brule, Ashley             14 Half Hollow Hill          NP     146.60 q      
 14 Albert, Adam              14 Ward Melville             NP     130.20 q      
 
Event 6  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  County Rec:   48.37        2009 Thomas Luchsinger, Mt. Sinai                 
                53.95  SQ
              1:03.29  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vecchio, Jake       17 Comsewogue             52.72      50.40 SQ      20  
              23.45       50.40 (26.95)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin   16 Middle Country         55.83      52.30 SQ      17  
              24.21       52.30 (28.09)                                        
  3 Tack, Lucas         16 Half Hollow Hill       54.39      53.85 SQ      16  
              25.37       53.85 (28.48)                                        
  4 Dillon, JP          16 Ward Melville          56.47      53.98 SC      15  
              25.57       53.98 (28.41)                                        
  5 Sherman, Corey      17 Half Hollow Hill       54.59      54.27 SC      14  
              25.49       54.27 (28.78)                                        
  6 Macejko, Dylan      17 Connetquot             54.93      54.33 SC      13  
              25.46       54.33 (28.87)                                        
  7 Russell, Nolan      16 Connetquot             56.94      55.45 SC      12  
              25.52       55.45 (29.93)                                        
  8 Delgado, Joan       17 Southampton            58.10      55.86 SC      11  
              26.08       55.86 (29.78)                                        
  9 Park, Bryan         16 Half Hollow Hill       58.82      56.03 SC       9  
              26.09       56.03 (29.94)                                        
 10 Davis, Avery        16 Sachem                 57.41      56.37 SC       7  
              26.17       56.37 (30.20)                                        
 11 Preston, Liam       14 Miller Place         1:00.12      56.57 SC       6  
              26.38       56.57 (30.19)                                        
 12 Lee, Joshua         16 Half Hollow Hill       56.95      57.04 SC       5  
              25.97       57.04 (31.07)                                        
 13 Giunta, Noah        13 Comsewogue             59.03      57.37 SC       3.5
              26.84       57.37 (30.53)                                        
 13 Chan, Matthew       17 Comsewogue             59.57      57.37 SC       3.5
              26.35       57.37 (31.02)                                        
 15 Harrison, Colin     13 East Hampton           59.30      57.43 SC       2  
              27.67       57.43 (29.76)                                        
 16 Spina, Andrew       16 Rocky Poiint           55.48      57.60 SC       1  
              26.57       57.60 (31.03)                                        
 17 Fonseca, Casey      15 Deer Park              58.89      57.67 SC     
              27.09       57.67 (30.58)                                        
 18 OH, Daniel          16 HUHA                   57.50      57.87 SC     
              26.84       57.87 (31.03)                                        
 19 Bach, Daniel        16 Connetquot             58.19      58.30 SC     
              26.28       58.30 (32.02)                                        
 20 Schroeder, Michael  15 Hauppauge              58.53      58.55 SC     
              27.57       58.55 (30.98)                                        
 21 McManus, Matthew    13 Walt Whitman         1:00.66      58.60 SC     
              27.25       58.60 (31.35)                                        
 22 Andersen, Francis   13 Sachem               1:00.44      59.04 SC     
              27.63       59.04 (31.41)                                        
 23 Muroff, Michael     17 Mt. Sinai            1:00.89      59.51 SC     
              27.74       59.51 (31.77)                                        
 24 Ladue, Ryan         17 North Babylon        1:00.82      59.67 SC     
              28.21       59.67 (31.46)                                        
 25 Badilla, Nicky      13 East Hampton         1:00.36      59.76 SC     
              27.90       59.76 (31.86)                                        
 26 Matheson, Ryan      14 Ward Melville        1:00.53      59.95 SC     
              27.92       59.95 (32.03)                                        
 27 Amanatides, Alexan  16 Half Hollow Hill       57.34    1:00.16 SC     
              27.37     1:00.16 (32.79)                                        
 28 Tamang, Tenzin      13 East Hampton         1:03.04    1:00.26 SC     
              28.81     1:00.26 (31.45)                                        
 29 Buchen, Kasper      16 Westhampton          1:00.94    1:00.68 SC     
              28.50     1:00.68 (32.18)                                        
 30 Leroy, Pierre       13 HUHA                 1:02.64    1:01.52 SC     
              28.31     1:01.52 (33.21)                                        
 31 Lugo, Aaron         17 Central Islip        1:01.60    1:01.88 SC     
              28.72     1:01.88 (33.16)                                        
 32 Bravo, John         17 Northport            1:01.83    1:02.15 SC     
              28.14     1:02.15 (34.01)                                        
 33 Kingsley, Autsin    15 Northport            1:03.16    1:02.84 SC     
              28.83     1:02.84 (34.01)                                        
 34 Yuk, Bryan          13 Commack              1:02.84    1:03.02 SC     
              29.48     1:03.02 (33.54)                                        
 -- Caraher, Colin      16 SayBayBlue             56.31         DQ        
              26.00          DQ (30.09)                                        
 
Event 7  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
  County Rec:   43.70        2014 Justin Plaschka, Hauppauge                   
                48.76  SQ
                54.93  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCormac, Ethan     15 East Hampton           47.56      46.46 SQ      20  
              22.28       46.46 (24.18)                                        
  2 Kipshidze, George   16 Longwood               49.16      47.78 SQ      17  
              23.06       47.78 (24.72)                                        
  3 Dowd, Mike          16 Sachem                 48.61      47.90 SQ      16  
              23.14       47.90 (24.76)                                        
  4 Dagayev, Andrey     16 SayBayBlue             49.75      48.09 SQ      15  
              22.86       48.09 (25.23)                                        
  5 Glazebnik, Benjami  15 Half Hollow Hill       48.87      48.49 SQ      14  
              23.29       48.49 (25.20)                                        
  6 Karpf, Dylan        16 Northport              50.06      49.14 SC      13  
              23.21       49.14 (25.93)                                        
  7 Xu, Kevin           16 Ward Melville          50.29      49.69 SC      12  
              23.61       49.69 (26.08)                                        
  8 Luo, Felix          17 Half Hollow Hill       53.87      50.76 SC      11  
              23.99       50.76 (26.77)                                        
  9 Engel, Ryan         16 Sachem                 52.36      51.40 SC       9  
              24.39       51.40 (27.01)                                        
 10 Menjura, Fernando   14 East Hampton           52.78      51.72 SC       7  
              24.36       51.72 (27.36)                                        
 11 Weiner, Luke        17 HUHA                   50.99      51.74 SC       6  
              24.20       51.74 (27.54)                                        
 12 Wilson, Elijah      16 Central Islip          52.48      52.02 SC       5  
              25.16       52.02 (26.86)                                        
 13 Jardeleza, Gerard   16 West Islip-US          52.29      52.19 SC       4  
              24.85       52.19 (27.34)                                        
 14 Rice, Maverick      16 Connetquot             51.67      52.60 SC       3  
              25.00       52.60 (27.60)                                        
 15 Powell, Brett       15 West Islip-US          54.21      52.65 SC       2  
              25.26       52.65 (27.39)                                        
 16 Hoff, Edward        15 East Hampton           52.55      52.89 SC       1  
              25.27       52.89 (27.62)                                        
 17 Ortiz, Christian    16 Connetquot             54.83      53.05 SC     
              26.19       53.05 (26.86)                                        
 18 Spameni, Nicholas   15 Connetquot             53.96      53.28 SC     
              25.19       53.28 (28.09)                                        
 19 Reino, Vincent      15 Hauppauge              53.35      53.33 SC     
              25.59       53.33 (27.74)                                        
 20 McCormac, Owen      13 East Hampton           54.90      53.42 SC     
              25.11       53.42 (28.31)                                        
 21 Duryea, Jack        13 East Hampton           53.58      53.59 SC     
              25.22       53.59 (28.37)                                        
 22 Forst, Aidan        15 East Hampton           53.57      53.87 SC     
              25.75       53.87 (28.12)                                        
 23 Sun, William        15 Ward Melville          54.48      54.29 SC     
              25.99       54.29 (28.30)                                        
 24 Barragato, Philip   15 John Glenn             54.88      54.77 SC     
              25.58       54.77 (29.19)                                        
 25 Penrose, Kevin      16 Northport              54.91      55.00        
              26.34       55.00 (28.66)                                        
 
Event 8  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
  County Rec:   4:32.79        2007 Chris Cremer, Sayville/BBP                 
                4:52.52  SQ
                5:28.54  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason       17 Shoreham-Wading      4:40.93    4:28.34 SQ      20  
              23.76       50.32 (26.56)     1:17.13 (26.81)     1:44.40 (27.27)
        2:11.65 (27.25)     2:39.08 (27.43)     3:06.46 (27.38)     3:34.05 (27.59)
        4:01.55 (27.50)     4:28.34 (26.79)                                        
  2 Randhawa, Kabir     17 Half Hollow Hill     4:41.10    4:38.35 SQ      17  
              24.79       51.66 (26.87)     1:19.37 (27.71)     1:47.44 (28.07)
        2:15.74 (28.30)     2:44.29 (28.55)     3:12.86 (28.57)     3:41.52 (28.66)
        4:10.26 (28.74)     4:38.35 (28.09)                                        
  3 Williams, Brendan   17 Mt. Sinai            4:45.51    4:44.81 SQ      16  
              25.87       54.06 (28.19)     1:23.19 (29.13)     1:52.46 (29.27)
        2:21.43 (28.97)     2:50.38 (28.95)     3:19.36 (28.98)     3:48.20 (28.84)
        4:16.94 (28.74)     4:44.81 (27.87)                                        
  4 Greenfield, Aidan   15 Northport            4:50.56    4:53.53 SC      15  
              25.41       54.20 (28.79)     1:23.55 (29.35)     1:53.54 (29.99)
        2:23.43 (29.89)     2:53.33 (29.90)     3:23.11 (29.78)     3:53.48 (30.37)
        4:23.71 (30.23)     4:53.53 (29.82)                                        
  5 Weber, Christopher  16 HUHA                 5:01.01    4:55.32 SC      14  
              26.08       54.87 (28.79)     1:24.53 (29.66)     1:54.26 (29.73)
        2:24.22 (29.96)     2:54.47 (30.25)     3:24.70 (30.23)     3:54.91 (30.21)
        4:25.51 (30.60)     4:55.32 (29.81)                                        
  6 Szypula, Matthew    14 Half Hollow Hill     5:00.66    4:55.69 SC      13  
              26.88       56.27 (29.39)     1:26.12 (29.85)     1:56.53 (30.41)
        2:27.00 (30.47)     2:57.39 (30.39)     3:27.39 (30.00)     3:57.52 (30.13)
        4:27.61 (30.09)     4:55.69 (28.08)                                        
  7 Park, Matthew       16 Half Hollow Hill     4:52.13    4:58.75 SC      12  
              26.16       54.18 (28.02)     1:23.39 (29.21)     1:53.39 (30.00)
        2:23.90 (30.51)     2:54.66 (30.76)     3:25.45 (30.79)     3:56.47 (31.02)
        4:27.74 (31.27)     4:58.75 (31.01)                                        
  8 Lee, Joshua         16 Half Hollow Hill     5:14.66    5:09.06 SC      11  
              26.90       56.71 (29.81)     1:27.83 (31.12)     1:58.59 (30.76)
        2:30.75 (32.16)     3:02.36 (31.61)     3:35.05 (32.69)     4:06.73 (31.68)
        4:38.65 (31.92)     5:09.06 (30.41)                                        
  9 Holler, John        13 Smithtown            5:18.66    5:09.39 SC       9  
              27.20       57.08 (29.88)     1:27.83 (30.75)     1:59.86 (32.03)
        2:31.59 (31.73)     3:03.79 (32.20)     3:35.33 (31.54)     4:07.06 (31.73)
        4:39.34 (32.28)     5:09.39 (30.05)                                        
 10 Gorman, Kyle        16 Connetquot           5:26.77    5:13.47 SC       7  
              28.18       59.28 (31.10)     1:30.99 (31.71)     2:02.85 (31.86)
        2:35.27 (32.42)     3:07.70 (32.43)     3:40.64 (32.94)     4:13.21 (32.57)
        4:45.78 (32.57)     5:13.47 (27.69)                                        
 11 Mastrocinque, Rudy  15 Northport            5:14.89    5:15.01 SC       6  
              27.32       57.40 (30.08)     1:29.33 (31.93)     2:01.62 (32.29)
        2:34.71 (33.09)     3:06.74 (32.03)     3:39.88 (33.14)     4:11.72 (31.84)
        4:44.08 (32.36)     5:15.01 (30.93)                                        
 12 Vavalle, Antonio    14 Mt. Sinai            5:09.72    5:15.31 SC       5  
              27.29       57.60 (30.31)     1:29.03 (31.43)     2:01.01 (31.98)
        2:33.59 (32.58)     3:06.41 (32.82)     3:39.22 (32.81)     4:12.18 (32.96)
        4:44.54 (32.36)     5:15.31 (30.77)                                        
 13 Colascione, Jonath  17 West Islip-US        5:14.09    5:15.79 SC       4  
              26.44       55.84 (29.40)     1:26.66 (30.82)     1:58.48 (31.82)
        2:30.79 (32.31)     3:03.52 (32.73)     3:36.43 (32.91)     4:09.73 (33.30)
        4:43.21 (33.48)     5:15.79 (32.58)                                        
 14 Reynolds, Ian       14 HUHA                 5:27.34    5:20.36 SC       3  
              28.32       59.75 (31.43)     1:32.20 (32.45)     2:05.44 (33.24)
        2:38.53 (33.09)     3:11.18 (32.65)     3:43.78 (32.60)     4:16.65 (32.87)
        4:49.00 (32.35)     5:20.36 (31.36)                                        
 15 Maidhof, George     15 Smithtown            5:25.68    5:26.52 SC       2  
              27.72       58.45 (30.73)     1:30.52 (32.07)     2:03.02 (32.50)
        2:36.19 (33.17)     3:09.98 (33.79)     3:44.02 (34.04)     4:18.26 (34.24)
        4:52.55 (34.29)     5:26.52 (33.97)                                        
 16 Reilly, Brian       16 SayBayBlue           5:26.08    5:33.62          1  
              27.71       58.83 (31.12)     1:31.83 (33.00)     2:05.97 (34.14)
        2:40.17 (34.20)     3:15.25 (35.08)     3:50.16 (34.91)     4:24.95 (34.79)
        4:59.76 (34.81)     5:33.62 (33.86)                                        
 
Event 9  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  County Rec:   1:25.94        2016 Half Hollow Hills                          
                         Tack, Chang, Chan, Park                           
                1:30.12  SQ
                1:44.00  SC
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Hampton  'A'                           1:30.50    1:28.32 SQ      40  
     1) McCormac, Ethan 15              2) McCormac, Owen 13              
     3) Forst, Aidan 15                 4) Duryea, Ryan 15                
              21.51       44.01 (22.50)     1:06.88 (22.87)     1:28.32 (21.44)
  2 Half Hollow Hills  'A'                      1:29.11    1:28.44 SQ      34  
     1) Glazebnik, Benjamin 15          2) Arnberg, Mason 17              
     3) Park, Matthew 16                4) Randhawa, Kabir 17             
              22.52       44.36 (21.84)     1:06.83 (22.47)     1:28.44 (21.61)
  3 Hauppauge  'A'                              1:37.46    1:32.11 SC      32  
     1) Nielsen, Jordan 17              2) Nielsen, Jake 14               
     3) Reino, Vincent 15               4) Orehosky, Bailey 17            
              22.17       45.28 (23.11)     1:08.43 (23.15)     1:32.11 (23.68)
  4 Connetquot-East Islip  'A'                  1:30.71    1:32.34 SC      30  
     1) Macejko, Dylan 17               2) Llewellyn, James 15            
     3) Stanzione, Jon 16               4) Russell, Nolan 16              
              22.87       45.75 (22.88)     1:09.45 (23.70)     1:32.34 (22.89)
  5 Ward Melville  'A'                          1:40.60    1:32.92 SC      28  
     1) Xu, Kevin 16                    2) Cassera, Troy 15               
     3) Matheson, Ryan 14               4) Dillon, JP 16                  
              22.80       46.91 (24.11)     1:09.97 (23.06)     1:32.92 (22.95)
  6 Sachem  'A'                                 1:34.56    1:32.95 SC      26  
     1) Engel, Ryan 16                  2) Andersen, Francis 13           
     3) Davis, Avery 16                 4) Dowd, Mike 16                  
              23.60       48.02 (24.42)     1:11.15 (23.13)     1:32.95 (21.80)
  7 Huntington-Harborfields  'A'                1:36.27    1:33.02 SC      24  
     1) Weiner, Luke 17                 2) OH, Daniel 16                  
     3) Gamboa, Nathaniel 18            4) Weber, Christopher 16          
              23.10       46.51 (23.41)     1:09.78 (23.27)     1:33.02 (23.24)
  8 Sayville Bayport Bluepoint  'A'             1:38.65    1:36.33 SC      22  
     1) Diaz, Orlando 16                2) Gustafson, Eric 16             
     3) Reilly, Brian 16                4) Sesack, Matthew 16             
              24.33       48.49 (24.16)     1:13.08 (24.59)     1:36.33 (23.25)
  9 Northport  'A'                              1:38.50    1:37.41 SC      18  
     1) Greenfield, Aidan 15            2) Kingsley, Autsin 15            
     3) Penrose, Kevin 16               4) Karpf, Dylan 16                
              23.55       49.08 (25.53)     1:14.82 (25.74)     1:37.41 (22.59)
 10 North Babylon  'A'                          1:37.57    1:38.84 SC      14  
     1) Lopez, Andrew 16                2) Ladue, Ryan 17                 
     3) Dabrowski, Patrick 15           4) Chojnacki, David 15            
              23.69       48.60 (24.91)     1:14.13 (25.53)     1:38.84 (24.71)
 11 Smithtown  'A'                              1:38.23    1:40.47 SC      12  
     1) Trzaskowski, Alex 12            2) Trzaskowski, Michael 15        
     3) Maidhof, George 15              4) Holler, John 13                
              25.55       51.13 (25.58)     1:15.66 (24.53)     1:40.47 (24.81)
 12 Central Islip  'A'                          1:43.23    1:43.58 SC      10  
     1) Aguilar, Felix 18               2) Joya, Anselmo 15               
     3) Lugo, Aaron 17                  4) Bernal, Andrew 16              
              26.21       52.06 (25.85)     1:17.85 (25.79)     1:43.58 (25.73)
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  County Rec:   49.05        2014 Justin Plaschka, Hauppauge                   
                54.82  SQ
              1:03.44  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burr, Trenton       17 Hauppauge              52.56      51.55 SQ      20  
              24.91       51.55 (26.64)                                        
  2 Pergan, Chester     16 Smithtown              53.95      53.87 SQ      17  
              25.99       53.87 (27.88)                                        
  3 Luo, Felix          17 Half Hollow Hill       55.14      55.11 SC      16  
              26.60       55.11 (28.51)                                        
  4 Kanaley, Timothy    17 SayBayBlue             57.68      55.84 SC      15  
              26.71       55.84 (29.13)                                        
  5 Wu, Kevin           15 Half Hollow Hill     1:00.13      57.09 SC      13.5
              27.68       57.09 (29.41)                                        
  5 Weiner, Luke        17 HUHA                   59.44      57.09 SC      13.5
              27.46       57.09 (29.63)                                        
  7 Badilla, Joey       13 East Hampton           58.20      57.18 SC      12  
              28.06       57.18 (29.12)                                        
  8 Park, Bryan         16 Half Hollow Hill       57.54      57.26 SC      11  
              27.49       57.26 (29.77)                                        
  9 Giunta, Noah        13 Comsewogue           1:01.32      57.41 SC       9  
              27.86       57.41 (29.55)                                        
 10 Veit, Brian         15 Port Jeff            1:01.38      58.07 SC       7  
              28.46       58.07 (29.61)                                        
 11 Llewellyn, James    15 Connetquot             58.57      58.25 SC       6  
              28.31       58.25 (29.94)                                        
 12 Reino, Vincent      15 Hauppauge              58.40      58.38 SC       5  
              28.40       58.38 (29.98)                                        
 13 Liberato, Andrew    16 SayBayBlue           1:00.76      58.45 SC       4  
              27.80       58.45 (30.65)                                        
 14 Honan, Quin         13 Sachem                 58.33      58.58 SC       3  
              27.70       58.58 (30.88)                                        
 15 Schroeder, Michael  15 Hauppauge              58.49      58.80 SC       2  
              28.85       58.80 (29.95)                                        
 16 Park, Jeremy        14 Half Hollow Hill     1:01.02    1:00.23 SC       1  
              28.94     1:00.23 (31.29)                                        
 17 Lopez, Andrew       16 North Babylon        1:00.48    1:00.34 SC     
              28.84     1:00.34 (31.50)                                        
 18 Trzaskowski, Alex   12 Smithtown            1:03.39    1:01.35 SC     
 19 Bahel, Ryan         16 East Hampton         1:00.83    1:01.51 SC     
              29.18     1:01.51 (32.33)                                        
 20 Burget, Andrew      16 Northport            1:01.20    1:01.52 SC     
              29.07     1:01.52 (32.45)                                        
 21 Wilson, Elijah      16 Central Islip        1:03.39    1:01.97 SC     
 22 Barragato, Philip   15 John Glenn           1:03.34    1:02.12 SC     
 23 Chan, Matthew       17 Comsewogue           1:03.30    1:02.50 SC     
              30.65     1:02.50 (31.85)                                        
 24 Ladue, Ryan         17 North Babylon        1:03.09    1:03.95        
              31.29     1:03.95 (32.66)                                        
 25 Tyrell, Luke        15 East Hampton         1:03.03    1:05.16        
              31.10     1:05.16 (34.06)                                        
 
Event 11  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  County Rec:   54.51        2015 Gunthur Cassell, Huntington                  
              1:01.20  SQ
              1:11.78  SC
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louser, Jason       17 Shoreham-Wading        59.86      55.54 SQ      20  
              26.57       55.54 (28.97)                                        
  2 Shemet, Henry       17 Miller Place         1:00.53    1:00.35 SQ      17  
              28.33     1:00.35 (32.02)                                        
  3 Hunt, Andrew        17 Smithtown            1:00.94    1:00.51 SQ      16  
              28.88     1:00.51 (31.63)                                        
  4 O'Sullivan, Oisin   16 Middle Country       1:02.60    1:00.97 SQ      15  
              29.01     1:00.97 (31.96)                                        
  5 Arnberg, Mason      17 Half Hollow Hill     1:01.95    1:00.99 SQ      14  
              28.68     1:00.99 (32.31)                                        
  6 Ormond, Garrett     17 Pat-Med              1:06.05    1:02.02 SC      13  
              29.35     1:02.02 (32.67)                                        
  7 Duryea, Ryan        15 East Hampton         1:03.83    1:03.07 SC      12  
              29.93     1:03.07 (33.14)                                        
  8 Jang, Michael       14 Commack              1:09.60    1:03.68 SC      11  
              30.28     1:03.68 (33.40)                                        
  9 Gamboa, Nathaniel   18 HUHA                 1:05.16    1:04.12 SC       9  
              29.82     1:04.12 (34.30)                                        
 10 Sesack, Matthew     16 SayBayBlue           1:06.67    1:04.68 SC       7  
              30.29     1:04.68 (34.39)                                        
 11 Wu, Kevin           15 Half Hollow Hill     1:07.00    1:05.64 SC       6  
              31.36     1:05.64 (34.28)                                        
 12 Neuf, Austin        15 Northport            1:05.69    1:05.70 SC       5  
              31.20     1:05.70 (34.50)                                        
 13 Muroff, Michael     17 Mt. Sinai            1:09.33    1:05.73 SC       4  
              31.11     1:05.73 (34.62)                                        
 14 Yajadda, Shayan     14 SayBayBlue           1:09.28    1:05.86 SC       3  
              30.64     1:05.86 (35.22)                                        
 15 Duryea, Jack        13 East Hampton         1:05.73    1:05.91 SC       2  
              30.20     1:05.91 (35.71)                                        
 16 Steele, Alexander   15 Half Hollow Hill     1:08.87    1:05.98 SC       1  
              31.42     1:05.98 (34.56)                                        
 17 Stanzione, Jon      16 Connetquot           1:06.23    1:06.01 SC     
              30.67     1:06.01 (35.34)                                        
 18 Park, Samuel        14 Half Hollow Hill     1:07.82    1:06.35 SC     
              31.54     1:06.35 (34.81)                                        
 19 Kim, Miles          16 Half Hollow Hill     1:06.60    1:06.36 SC     
              30.58     1:06.36 (35.78)                                        
 20 Tsai, Leonardo      14 Sachem               1:06.25    1:06.48 SC     
              31.77     1:06.48 (34.71)                                        
 21 Holler, John        13 Smithtown            1:06.93    1:06.54 SC     
              32.01     1:06.54 (34.53)                                        
 22 Colascione, Jonath  17 West Islip-US        1:09.26    1:07.42 SC     
              31.99     1:07.42 (35.43)                                        
 23 Combs, Sean         17 Sachem               1:09.36    1:07.58 SC     
              31.65     1:07.58 (35.93)                                        
 24 Bravo, John         17 Northport            1:09.61    1:08.49 SC     
              31.81     1:08.49 (36.68)                                        
 25 Buchen, Kasper      16 Westhampton          1:09.91    1:08.84 SC     
              32.73     1:08.84 (36.11)                                        
 26 Amanatides, Alexan  16 Half Hollow Hill     1:11.29    1:08.92 SC     
              32.63     1:08.92 (36.29)                                        
 27 Tafe, John          16 Connetquot           1:11.18    1:09.12 SC     
              32.58     1:09.12 (36.54)                                        
 28 Sun, William        15 Ward Melville        1:11.50    1:09.13 SC     
              33.34     1:09.13 (35.79)                                        
 29 Aguilar, Felix      18 Central Islip        1:10.47    1:10.37 SC     
              32.63     1:10.37 (37.74)                                        
 30 Emerson, Hunter     14 Middle Country       1:11.24    1:10.44 SC     
              32.94     1:10.44 (37.50)                                        
 31 Chojnacki, David    15 North Babylon        1:09.52    1:11.80        
              33.58     1:11.80 (38.22)                                        
 32 Nelson, Connor      17 John Glenn           1:11.69    1:12.16        
              33.86     1:12.16 (38.30)                                        
 
Event 12  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
  County Rec:   3:06.65        2018 Ward Melville                              
                3:18.87  SQ
                3:54.69  SC
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Half Hollow Hills  'A'                      3:17.82    3:16.44 SQ      40  
     1) Glazebnik, Benjamin 15          2) Tack, Lucas 16                 
     3) Park, Matthew 16                4) Randhawa, Kabir 17             
              23.59       49.00 (49.00)     1:12.50 (23.50)     1:37.99 (48.99)
        2:01.78 (23.79)     2:28.08 (50.09)     2:51.31 (23.23)     3:16.44 (48.36)
  2 Sachem  'A'                                 3:24.60    3:21.64 SC      34  
     1) Dowd, Mike 16                   2) Honan, Quin 13                 
     3) Davis, Avery 16                 4) Engel, Ryan 16                 
              23.11       47.94 (47.94)     1:12.17 (24.23)     1:39.80 (51.86)
        2:03.37 (23.57)     2:30.83 (51.03)     2:54.36 (23.53)     3:21.64 (50.81)
  3 Sayville Bayport Bluepoint  'A'             3:26.53    3:22.70 SC      32  
     1) Caraher, Colin 16               2) Sesack, Matthew 16             
     3) Kanaley, Timothy 17             4) Dagayev, Andrey 16             
              24.55       51.49 (51.49)     1:16.70 (25.21)     1:44.16 (52.67)
        2:07.27 (23.11)     2:34.04 (49.88)     2:57.05 (23.01)     3:22.70 (48.66)
  4 Connetquot-East Islip  'A'                  3:26.64    3:25.61 SC      30  
     1) Macejko, Dylan 17               2) Rice, Maverick 16              
     3) Russell, Nolan 16               4) Llewellyn, James 15            
              24.30       50.42 (50.42)     1:15.05 (24.63)     1:43.00 (52.58)
        2:07.61 (24.61)     2:35.27 (52.27)     2:58.96 (23.69)     3:25.61 (50.34)
  5 Ward Melville  'A'                          3:32.60    3:29.72 SC      28  
     1) Xu, Kevin 16                    2) Matheson, Ryan 14              
     3) Sun, William 15                 4) Dillon, JP 16                  
              24.24       50.81 (50.81)     1:16.17 (25.36)     1:45.03 (54.22)
        2:10.49 (25.46)     2:38.99 (53.96)     3:02.74 (23.75)     3:29.72 (50.73)
  6 Smithtown  'A'                              3:32.61    3:31.76 SC      26  
     1) Pergan, Chester 16              2) Trzaskowski, Michael 15        
     3) Maidhof, George 15              4) Hunt, Andrew 17                
              24.79       52.05 (52.05)     1:19.19 (27.14)     1:49.33 (57.28)
        2:14.74 (25.41)     2:42.89 (53.56)     3:06.06 (23.17)     3:31.76 (48.87)
  7 East Hampton  'A'                           3:21.78    3:32.69 SC      24  
     1) Menjura, Fernando 14            2) Hoff, Edward 15                
     3) McCormac, Owen 13               4) Forst, Aidan 15                
              24.28       51.89 (51.89)     1:16.60 (24.71)     1:43.60 (51.71)
        2:08.91 (25.31)     2:38.20 (54.60)     3:04.12 (25.92)     3:32.69 (54.49)
  8 Northport  'A'                              3:30.36    3:33.94 SC      22  
     1) Karpf, Dylan 16                 2) Mastrocinque, Rudy 15          
     3) Kingsley, Autsin 15             4) Greenfield, Aidan 15           
              23.14       49.98 (49.98)     1:08.44 (18.46)     1:45.31 (55.33)
        2:11.51 (26.20)     2:42.51 (57.20)     3:06.52 (24.01)     3:33.94 (51.43)
  9 West Islip-US  'A'                          3:46.36    3:37.58 SC      18  
     1) Jardeleza, Gerard 16            2) Galeto, Jason 15               
     3) Monaco, Nicholas 17             4) Powell, Brett 15               
              25.01       52.45 (52.45)     1:19.05 (26.60)     1:48.43 (55.98)
        2:14.64 (26.21)     2:43.50 (55.07)     3:09.01 (25.51)     3:37.58 (54.08)
 10 Central Islip  'A'                          3:46.72    3:43.01 SC      14  
     1) Wilson, Elijah 16               2) Motino, Dylan 16               
     3) Bernal, Andrew 16               4) Lugo, Aaron 17                 
              25.50       52.45 (52.45)     1:20.06 (27.61)     1:52.37 (59.92)
        2:18.39 (26.02)     2:48.77 (56.40)     3:14.71 (25.94)     3:43.01 (54.24)
 11 Huntington-Harborfields  'A'                3:35.96    3:43.11 SC      12  
     1) Leroy, Pierre 13                2) Larice, Jonathan 14            
     3) Weber, William 14               4) Reynolds, Ian 14               
              26.93       56.58 (56.58)     1:23.17 (26.59)     1:52.51 (55.93)
        2:18.30 (25.79)     2:48.09 (55.58)     3:14.19 (26.10)     3:43.11 (55.02)
 12 Deer Park  'A'                              3:54.12    3:50.95 SC      10  
     1) Martillo, Daniel 16             2) Ugalde, Raymond 16             
     3) Escalante, Michael 15           4) Fonseca, Casey 15              
              28.38       58.93 (58.93)     1:26.26 (27.33)     1:57.83 (58.90)
        2:25.89 (28.06)     2:57.18 (59.35)     3:22.41 (25.23)     3:50.95 (53.77)
 -- Hauppauge  'A'                              3:20.72         DQ        
     1) Nielsen, Jordan 17              2) Nielsen, Jake 14               
     3) Orehosky, Bailey 17             4) Burr, Trenton 17               
              24.06       50.03 (50.03)     1:14.18 (24.15)     1:40.78 (50.75)
        2:05.43 (24.65)     2:32.30 (51.52)     2:55.04 (22.74)          DQ (47.63)