2017 League 3 Championships 171090-OB - 10/25/2017               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sayville-Bayport-BP-SC  'A'                 1:55.56    1:53.81         32  
     1) Brady, Kathryn A 13             2) Caraher, Meghan R 17           
     3) Donnellly, Megan H 16           4) Horan, Brenna N 14             
                  30.43     1:01.34 (30.91)     1:28.45 (27.11)     1:53.81 (25.36)
  2 East Hampton  'A'                           1:57.53    1:54.35         26  
     1) McFarland, Darcy L 15           2) Brierley, Julia 15             
     3) Swanson, Sophia 14              4) Jones, Madison R 17            
                  30.08     1:01.80 (31.72)     1:28.85 (27.05)     1:54.35 (25.50)
  3 Harborfields  'A'                           2:03.90    2:00.76         24  
     1) Ebert, Meghan E 16              2) Starkey, Brooke M 16           
     3) French, Isabelle J 16           4) Spencer, Hannah R 16           
                  31.43     1:06.00 (34.57)     1:35.30 (29.30)     2:00.76 (25.46)
  4 Hauppauge  'A'                              2:07.29    2:02.81         22  
     1) Claps, Emma E 14                2) Zhu, Sydney 16                 
     3) Michels, Emily G 15             4) Magee, Grace 15                
                  30.49                             1:36.39 ( )     2:02.81 (26.42)
  5 Stonybrook  'A'                             2:15.55    2:12.38         20  
     1) McKee, Yesenia 13               2) Leung, Francine E 16           
     3) Von Savage, Katherine 14        4) Volovaya, Maria 17             
                  33.47     1:10.00 (36.53)     1:47.42 (37.42)     2:12.38 (24.96)
  6 West Babylon  'A'                           2:19.62    2:19.12         18  
     1) Brenner, Sarah                  2) Billeri, Makenzie              
     3) Delmonico, Daria                4) Billeri, Miranda               
                  36.67     1:12.92 (36.25)     1:47.85 (34.93)     2:19.12 (31.27)
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Madison    13 Stonybrook           1:59.82    1:57.08         16  
                  26.99       56.37 (29.38)     1:27.00 (30.63)     1:57.08 (30.08)
  2 Donnellly, Megan H  16 Sayville-Bayport-SC  2:02.52    1:57.25         13  
                  27.14       56.30 (29.16)     1:26.82 (30.52)     1:57.25 (30.43)
  3 Swanson, Sophia     14 East Hampton         2:01.82    1:58.37         12  
                  27.56       56.81 (29.25)     1:27.87 (31.06)     1:58.37 (30.50)
  4 Kolar, Kathryn M    16 Sayville-Bayport-SC  2:05.49    2:04.34         11  
                  28.16       59.23 (31.07)     1:31.26 (32.03)     2:04.34 (33.08)
  5 Badilla, Catalina   14 East Hampton         2:11.01    2:06.81         10  
                  27.95       59.02 (31.07)     1:32.81 (33.79)     2:06.81 (34.00)
  6 Brabant, Olivia R   15 East Hampton         2:11.78    2:09.85          9  
                  29.04     1:01.63 (32.59)     1:35.53 (33.90)     2:09.85 (34.32)
  7 Zhu, Melody         13 Hauppauge            2:15.14    2:14.04          7  
                  30.25     1:03.90 (33.65)     1:39.00 (35.10)     2:14.04 (35.04)
  8 Perez, Madison R    15 Sayville-Bayport-SC  2:15.94    2:14.88          5  
                  30.73     1:04.67 (33.94)     1:40.33 (35.66)     2:14.88 (34.55)
  9 Boudreau, Shannon   14 Hauppauge            2:21.76    2:15.59          4  
                  30.57     1:04.97 (34.40)     1:41.12 (36.15)     2:15.59 (34.47)
 10 French, Makayla J   14 Harborfields         2:07.57    2:15.93          3  
                  30.69     1:04.35 (33.66)     1:39.89 (35.54)     2:15.93 (36.04)
 11 Poschmann, Katie G  13 Harborfields         2:19.66    2:16.52          2  
                  31.30     1:06.41 (35.11)     1:42.88 (36.47)     2:16.52 (33.64)
 12 Caraiani, Anya      15 Stonybrook           2:27.46    2:25.17          1  
                  32.50     1:10.56 (38.06)     1:48.60 (38.04)     2:25.17 (36.57)
 13 Harris, MaryKate    14 Harborfields         2:31.67    2:32.53        
                  32.84     1:11.52 (38.68)     1:52.32 (40.80)     2:32.53 (40.21)
 14 Jeffrey, Rhiannon   13 Stonybrook           2:42.73    2:46.36        
                  36.31     1:18.26 (41.95)     2:02.80 (44.54)     2:46.36 (43.56)
 15 Brooks, Tayla       15 Hauppauge            2:55.57    2:55.91        
                  37.78     1:23.06 (45.28)     2:10.34 (47.28)     2:55.91 (45.57)
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brady, Kathryn A    13 Sayville-Bayport-SC  2:22.59    2:19.41         16  
                  31.67     1:06.71 (35.04)     1:48.10 (41.39)     2:19.41 (31.31)
  2 French, Isabelle J  16 Harborfields         2:20.17    2:20.84         13  
                  29.88     1:05.47 (35.59)     1:48.66 (43.19)     2:20.84 (32.18)
  3 Crane, Rachel A     17 Stonybrook           2:25.84    2:21.70         12  
                  30.16     1:02.86 (32.70)     1:46.69 (43.83)     2:21.70 (35.01)
  4 Zhu, Sydney         16 Hauppauge            2:34.37    2:28.98         11  
                  31.70     1:10.76 (39.06)     1:52.78 (42.02)     2:28.98 (36.20)
  5 Service, Amanda K   16 Harborfields         2:35.41    2:31.71         10  
                  30.46     1:09.53 (39.07)     1:54.62 (45.09)     2:31.71 (37.09)
  6 Cody, Rachel A      17 Sayville-Bayport-SC  2:34.90    2:32.88          9  
                  33.24     1:12.96 (39.72)     1:59.34 (46.38)     2:32.88 (33.54)
  7 Brown, Caroline     14 East Hampton         2:36.27    2:34.57          7  
                  32.35     1:10.42 (38.07)     1:59.32 (48.90)     2:34.57 (35.25)
  8 Swanson, Isabella   17 East Hampton         2:27.88    2:34.71          5  
                  32.23     1:10.13 (37.90)     2:00.32 (50.19)     2:34.71 (34.39)
  9 Kanaley, Jaclyn E   15 Sayville-Bayport-SC  2:32.87    2:35.26          4  
                  34.49     1:11.62 (37.13)     1:59.73 (48.11)     2:35.26 (35.53)
 10 Knutson, Sophia N   13 Harborfields         2:34.73    2:37.02          3  
                  33.70     1:11.75 (38.05)     2:00.10 (48.35)     2:37.02 (36.92)
 11 Ingrassia, Daniell  13 Hauppauge                 NT    2:52.62          2  
                  35.08     1:19.65 (44.57)     2:11.28 (51.63)     2:52.62 (41.34)
 12 Brenner, Sarah         West Babylon         2:45.60    2:56.84          1  
                  40.06     1:24.42 (44.36)   2:56.84 (1:32.42)                    
 13 Abety, Kaitlyn K    15 Hauppauge                 NT    3:06.69        
                  41.83     1:30.49 (48.66)     2:26.32 (55.83)     3:06.69 (40.37)
 14 Trzonkowska, Pauli     West Babylon         3:28.36    3:27.99        
                  45.05     1:42.24 (57.19)   2:42.24 (1:00.00)     3:27.99 (45.75)
 -- Bailey-Williams, K  14 East Hampton         2:29.13         DQ        
                  31.70     1:09.72 (38.02)     1:54.04 (44.32)          DQ (33.94)
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Hannah R   16 Harborfields           24.29      25.02         16  
  2 Brierley, Julia     15 East Hampton           26.18      25.46         13  
  3 Foulser, Oona       16 East Hampton           27.07      25.74         12  
  4 Crane, Rebecca      14 Stonybrook             26.32      25.97         11  
  5 Jones, Madison R    17 East Hampton           26.28      26.51          9.5
  5 Horan, Brenna N     14 Sayville-Bayport-SC    26.41      26.51          9.5
  7 Ebert, Meghan E     16 Harborfields           29.26      27.41          7  
  8 Young, Natalie M    14 Sayville-Bayport-SC    26.83      27.49          5  
  9 Magee, Grace        15 Hauppauge              28.52      27.56          4  
 10 Gennosa, Katherine  16 Sayville-Bayport-SC    27.56      27.63          3  
 11 Leung, Francine E   16 Stonybrook             28.26      27.92          2  
 12 Johansen, Erin L    15 Hauppauge              28.99      28.35          1  
 13 Siegel, Valerie N   17 Hauppauge              28.82      29.96        
 14 Harris, MaryKate    14 Harborfields           29.75      30.25        
 15 Jones, Kate         14 Stonybrook             32.67      31.74        
 16 Billeri, Miranda       West Babylon           30.05      31.99        
 17 Golebiewski, Olivi     West Babylon           31.63      33.69        
 18 Morea, Kayla           West Babylon           35.39      34.72        
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claps, Emma E       14 Hauppauge                 NP     241.40         16  
  2 Casey, Emma P       14 Hauppauge                 NP     236.65         13  
  3 Romano, Megan F     16 Sayville-Bayport-SC       NP     214.55         12  
  4 Boesch, Tarynn M    13 Sayville-Bayport-SC       NP     207.15         11  
  5 Romano, Gianna C    15 Sayville-Bayport-SC       NP     133.30         10  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donnellly, Megan H  16 Sayville-Bayport-SC  1:00.95    1:00.33         16  
                  27.56     1:00.33 (32.77)                                        
  2 Badilla, Catalina   14 East Hampton         1:06.36    1:03.23         13  
                  30.09     1:03.23 (33.14)                                        
  3 Crane, Rebecca      14 Stonybrook           1:07.99    1:03.94         12  
                  29.70     1:03.94 (34.24)                                        
  4 Swanson, Isabella   17 East Hampton         1:04.01    1:07.63         11  
  5 McFarland, Darcy L  15 East Hampton         1:12.95    1:09.32         10  
  6 French, Makayla J   14 Harborfields         1:12.26    1:11.64          9  
  7 Boudreau, Shannon   14 Hauppauge            1:13.17    1:11.78          7  
  8 Michels, Emily G    15 Hauppauge            1:12.00    1:13.17          5  
                  32.82     1:13.17 (40.35)                                        
  9 Knutson, Sophia N   13 Harborfields         1:13.57    1:15.04          4  
 10 Jeffares, Chloe E   13 Sayville-Bayport-SC  1:16.95    1:15.94          3  
 11 Von Savage, Kather  14 Stonybrook           1:16.39    1:16.55          2  
 12 Filosa, Meghan E    15 Sayville-Bayport-SC  1:09.24    1:16.72          1  
                  34.08     1:16.72 (42.64)                                        
 13 Delmonico, Daria       West Babylon         1:18.27    1:16.75        
                  35.44     1:16.75 (41.31)                                        
 14 Caraiani, Anya      15 Stonybrook           1:18.84    1:17.37        
                  34.96     1:17.37 (42.41)                                        
 15 Nugent, Colleen     16 Hauppauge            1:28.41    1:29.65        
                  37.12     1:29.65 (52.53)                                        
 16 Greco, Caroline E   14 Harborfields         1:29.63    1:37.17        
                  41.42     1:37.17 (55.75)                                        
 17 Le, Megan              West Babylon         1:37.70    1:38.08        
                  40.43     1:38.08 (57.65)                                        
 18 McHugh, Hannah         West Babylon         1:38.76    1:41.54        
                  43.23     1:41.54 (58.31)                                        
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Hannah R   16 Harborfields           54.63      54.46         16  
                  26.02       54.46 (28.44)                                        
  2 Swanson, Sophia     14 East Hampton           56.01      54.52         13  
                  26.53       54.52 (27.99)                                        
  3 Jones, Madison R    17 East Hampton           58.02      57.39         12  
                  27.74       57.39 (29.65)                                        
  4 Young, Natalie M    14 Sayville-Bayport-SC    59.79    1:00.79         11  
                  28.44     1:00.79 (32.35)                                        
  5 McKee, Yesenia      13 Stonybrook           1:02.78    1:00.86         10  
                  28.87     1:00.86 (31.99)                                        
  6 Magee, Grace        15 Hauppauge            1:03.32    1:01.26          9  
                  29.44     1:01.26 (31.82)                                        
  7 Starkey, Brooke M   16 Harborfields         1:01.94    1:01.81          7  
                  29.13     1:01.81 (32.68)                                        
  8 Cody, Rachel A      17 Sayville-Bayport-SC  1:02.41    1:02.63          5  
                  30.43     1:02.63 (32.20)                                        
  9 Perez, Madison R    15 Sayville-Bayport-SC  1:02.22    1:02.95          4  
                  29.95     1:02.95 (33.00)                                        
 10 Johansen, Erin L    15 Hauppauge            1:05.29    1:03.39          3  
                  30.31     1:03.39 (33.08)                                        
 11 Crane, Ruth         12 Stonybrook           1:04.63    1:03.95          2  
                  29.93     1:03.95 (34.02)                                        
 12 Emptage, Lucy P     17 East Hampton         1:03.08    1:04.41          1  
                  29.89     1:04.41 (34.52)                                        
 13 Sulinski, Megan N   16 Harborfields         1:07.07    1:05.27        
                  31.06     1:05.27 (34.21)                                        
 14 Siegel, Valerie N   17 Hauppauge            1:07.48    1:07.92        
                  31.86     1:07.92 (36.06)                                        
 15 Nowara, Olivia         West Babylon         1:18.25    1:12.99        
                  33.53     1:12.99 (39.46)                                        
 16 Brock, Carissa         West Babylon         1:17.00    1:13.93        
                  33.95     1:13.93 (39.98)                                        
 17 Liles, Alexa           West Babylon         1:33.14    1:35.01        
                  42.59     1:35.01 (52.42)                                        
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sargent, Madison    13 Stonybrook           5:21.30    5:13.89         16  
                  28.88       59.89 (31.01)     1:31.59 (31.70)     2:03.37 (31.78)
        2:35.42 (32.05)     3:07.57 (32.15)     3:39.80 (32.23)     4:11.86 (32.06)
        4:43.53 (31.67)     5:13.89 (30.36)                                        
  2 Caraher, Meghan R   17 Sayville-Bayport-SC  5:26.09    5:16.27         13  
                  28.48       59.85 (31.37)     1:31.51 (31.66)     2:03.43 (31.92)
        2:35.41 (31.98)     3:07.71 (32.30)     3:39.94 (32.23)     4:12.22 (32.28)
        4:44.59 (32.37)     5:16.27 (31.68)                                        
  3 French, Isabelle J  16 Harborfields         5:26.78    5:31.56         12  
                  29.70     1:01.87 (32.17)     1:35.01 (33.14)     2:08.36 (33.35)
        2:42.22 (33.86)     3:16.16 (33.94)     3:50.10 (33.94)     4:24.57 (34.47)
        4:58.62 (34.05)     5:31.56 (32.94)                                        
  4 Horan, Brenna N     14 Sayville-Bayport-SC  5:34.90    5:31.73         11  
                  29.08     1:01.45 (32.37)     1:34.59 (33.14)     2:08.21 (33.62)
        2:42.09 (33.88)     3:16.17 (34.08)     3:50.72 (34.55)     4:25.29 (34.57)
        4:59.25 (33.96)     5:31.73 (32.48)                                        
  5 Brabant, Olivia R   15 East Hampton         5:50.87    5:47.97         10  
                  29.84     1:02.54 (32.70)     1:36.30 (33.76)     2:11.31 (35.01)
        2:47.00 (35.69)     3:23.54 (36.54)     3:59.92 (36.38)     4:36.65 (36.73)
        5:13.37 (36.72)     5:47.97 (34.60)                                        
  6 Foulser, Oona       16 East Hampton         5:51.47    5:49.72          9  
                  29.01     1:01.84 (32.83)     1:36.43 (34.59)     2:11.38 (34.95)
        2:47.26 (35.88)     3:24.47 (37.21)     4:01.51 (37.04)     4:38.41 (36.90)
        5:14.60 (36.19)     5:49.72 (35.12)                                        
  7 Bailey-Williams, K  14 East Hampton         5:58.81    5:56.70          7  
                  30.77     1:04.64 (33.87)     1:40.26 (35.62)                    
            2:15.56 ( )     2:51.86 (36.30)     3:29.24 (37.38)   5:56.41 (2:27.17)
         5:56.70 (0.29)                                                            
  8 Poschmann, Katie G  13 Harborfields         6:19.90    6:10.38          5  
                  33.01     1:10.00 (36.99)     1:48.89 (38.89)     2:26.69 (37.80)
        3:05.28 (38.59)     3:43.51 (38.23)     4:21.32 (37.81)     4:58.88 (37.56)
        5:35.37 (36.49)     6:10.38 (35.01)                                        
  9 Filosa, Meghan E    15 Sayville-Bayport-SC  6:10.57    6:12.08          4  
                  32.56     1:09.48 (36.92)     1:47.24 (37.76)     2:25.22 (37.98)
        3:03.61 (38.39)     3:42.39 (38.78)     4:21.46 (39.07)     5:00.21 (38.75)
        5:38.17 (37.96)     6:12.08 (33.91)                                        
 10 Crane, Ruth         12 Stonybrook           6:21.17    6:15.94          3  
                  32.39     1:09.11 (36.72)     1:47.37 (38.26)     2:25.85 (38.48)
        3:04.65 (38.80)     3:44.08 (39.43)     4:22.91 (38.83)     5:02.52 (39.61)
        5:40.70 (38.18)     6:15.94 (35.24)                                        
 11 O'Brien, Meghan E   15 Harborfields              NT    6:29.12          2  
                  32.71     1:09.78 (37.07)     1:48.70 (38.92)     2:27.85 (39.15)
        3:07.60 (39.75)     3:47.94 (40.34)     4:28.56 (40.62)     5:09.45 (40.89)
        5:49.95 (40.50)     6:29.12 (39.17)                                        
 12 Delmonico, Daria       West Babylon         6:30.87    6:43.97          1  
                  34.65     1:14.07 (39.42)     1:55.98 (41.91)     2:37.56 (41.58)
        3:18.97 (41.41)     3:59.95 (40.98)     4:42.80 (42.85)     5:24.67 (41.87)
        6:06.13 (41.46)     6:43.97 (37.84)                                        
 13 Ingrassia, Daniell  13 Hauppauge            7:22.31    7:06.35        
                  33.13     1:12.46 (39.33)     1:54.43 (41.97)     2:38.42 (43.99)
        3:22.99 (44.57)     4:08.92 (45.93)     4:53.86 (44.94)     5:38.78 (44.92)
        6:24.41 (45.63)     7:06.35 (41.94)                                        
 14 Abety, Kaitlyn K    15 Hauppauge            7:10.87    7:09.54        
                  38.09     1:21.12 (43.03)     2:05.37 (44.25)     2:50.00 (44.63)
        3:34.45 (44.45)     4:19.57 (45.12)     5:03.71 (44.14)     5:47.72 (44.01)
        6:31.04 (43.32)     7:09.54 (38.50)                                        
 15 Jeffrey, Rhiannon   13 Stonybrook           7:14.22    7:12.87        
                  36.82     1:19.51 (42.69)     2:04.42 (44.91)     2:49.60 (45.18)
        3:34.24 (44.64)     4:18.96 (44.72)     5:04.34 (45.38)     5:48.15 (43.81)
        6:32.11 (43.96)     7:12.87 (40.76)                                        
 16 Torres, Madelyn     15 Hauppauge            7:45.65    7:35.89        
                  37.97     1:21.34 (43.37)     2:06.68 (45.34)     2:53.95 (47.27)
        3:41.45 (47.50)     4:28.19 (46.74)     5:16.09 (47.90)     6:04.29 (48.20)
        6:51.32 (47.03)     7:35.89 (44.57)                                        
 17 Hertel, Rebecca        West Babylon         8:53.71    8:02.36        
                  40.27     1:25.28 (45.01)     2:15.36 (50.08)     3:04.97 (49.61)
        3:56.36 (51.39)     4:47.22 (50.86)     5:38.62 (51.40)     6:30.48 (51.86)
        7:20.21 (49.73)     8:02.36 (42.15)                                        
 18 Trzonkowska, Pauli     West Babylon         8:29.45    8:14.58        
                  39.68     1:26.51 (46.83)     2:17.73 (51.22)     3:08.74 (51.01)
        4:00.42 (51.68)     4:51.71 (51.29)     5:44.11 (52.40)     6:35.14 (51.03)
        7:26.38 (51.24)     8:14.58 (48.20)                                        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Hampton  'A'                           1:45.24    1:42.75         32  
     1) Badilla, Catalina V 14          2) Jones, Madison R 17            
     3) Swanson, Sophia 14              4) Brierley, Julia 15             
                  26.56       52.23 (25.67)     1:17.51 (25.28)     1:42.75 (25.24)
  2 Stonybrook  'A'                             1:47.50    1:45.48         26  
     1) Crane, Rebecca 14               2) Crane, Rachel A 17             
     3) Leung, Francine E 16            4) Sargent, Madison 13            
                  26.36       54.03 (27.67)     1:20.03 (26.00)     1:45.48 (25.45)
  3 Sayville-Bayport-BP-SC  'A'                 1:45.72    1:48.72         24  
     1) Brady, Kathryn A 13             2) Perez, Madison R 15            
     3) Young, Natalie M 14             4) Kolar, Kathryn M 16            
                  27.27       55.35 (28.08)     1:22.23 (26.88)     1:48.72 (26.49)
  4 Hauppauge  'A'                              1:58.16    1:52.53         22  
     1) Zhu, Melody 13                  2) Siegel, Valerie N 17           
     3) Magee, Grace 15                 4) Johansen, Erin L 15            
                  28.16       57.62 (29.46)     1:24.67 (27.05)     1:52.53 (27.86)
  5 Harborfields  'A'                           1:50.27    1:54.38         20  
     1) Knutson, Sophia N 13            2) French, Makayla J 14           
     3) French, Isabelle J 16           4) Spencer, Hannah R 16           
                  28.84       59.34 (30.50)     1:28.14 (28.80)     1:54.38 (26.24)
  6 West Babylon  'A'                           2:00.00    2:00.02         18  
     1) Brenner, Sarah                  2) Le, Rachael                    
     3) Billeri, Miranda                4) Billeri, Makenzie              
                  31.06     1:00.93 (29.87)     1:31.81 (30.88)     2:00.02 (28.21)
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claps, Emma E       14 Hauppauge            1:04.26    1:01.77         16  
                  29.86     1:01.77 (31.91)                                        
  2 Crane, Rachel A     17 Stonybrook           1:06.32    1:02.54         13  
                  30.56     1:02.54 (31.98)                                        
  3 Brady, Kathryn A    13 Sayville-Bayport-SC  1:05.68    1:04.02         12  
                  31.15     1:04.02 (32.87)                                        
  4 McFarland, Darcy L  15 East Hampton         1:07.10    1:05.57         11  
                  31.47     1:05.57 (34.10)                                        
  5 Brown, Caroline     14 East Hampton         1:08.71    1:07.38         10  
                  31.72     1:07.38 (35.66)                                        
  6 Ebert, Meghan E     16 Harborfields         1:08.48    1:09.02          9  
                  32.03     1:09.02 (36.99)                                        
  7 Wiltshire, Emma     15 East Hampton         1:12.46    1:10.04          7  
                  34.04     1:10.04 (36.00)                                        
  8 Liberato, Natalia   15 Sayville-Bayport-SC  1:11.08    1:10.58          5  
                  33.20     1:10.58 (37.38)                                        
  9 Michels, Emily G    15 Hauppauge            1:13.65    1:12.44          4  
                  35.07     1:12.44 (37.37)                                        
 10 O'Brien, Meghan E   15 Harborfields         1:15.22    1:13.75          3  
                  35.43     1:13.75 (38.32)                                        
 11 Jones, Kate         14 Stonybrook           1:19.13    1:17.24          2  
                  36.95     1:17.24 (40.29)                                        
 12 Jeffares, Chloe E   13 Sayville-Bayport-SC  1:20.77    1:18.67          1  
                  39.26     1:18.67 (39.41)                                        
 13 Brenner, Sarah         West Babylon         1:16.51    1:22.50        
                  40.17     1:22.50 (42.33)                                        
 14 Greco, Caroline E   14 Harborfields         1:26.47    1:28.12        
                  43.60     1:28.12 (44.52)                                        
 15 Rudden, Amber       14 Hauppauge            2:02.16    1:35.38        
                  44.04     1:35.38 (51.34)                                        
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caraher, Meghan R   17 Sayville-Bayport-SC  1:09.07    1:07.39         16  
                  32.03     1:07.39 (35.36)                                        
  2 Brierley, Julia     15 East Hampton         1:12.14    1:09.21         13  
                  32.71     1:09.21 (36.50)                                        
  3 Kolar, Kathryn M    16 Sayville-Bayport-SC  1:13.63    1:13.80         12  
                  34.57     1:13.80 (39.23)                                        
  4 Betancur, Vanessa   17 East Hampton         1:14.18    1:15.26         11  
                  35.36     1:15.26 (39.90)                                        
  5 Zhu, Sydney         16 Hauppauge            1:17.50    1:17.01         10  
                  35.98     1:17.01 (41.03)                                        
  6 Service, Amanda K   16 Harborfields         1:19.82    1:17.35          9  
  7 Zhu, Melody         13 Hauppauge            1:19.14    1:17.45          7  
  8 Kanaley, Jaclyn E   15 Sayville-Bayport-SC  1:21.54    1:18.65          5  
  9 Starkey, Brooke M   16 Harborfields         1:17.97    1:18.91          4  
                  36.51     1:18.91 (42.40)                                        
 10 Billeri, Makenzie      West Babylon         1:20.40    1:19.71          3  
 11 Sulinski, Megan N   16 Harborfields         1:20.57    1:20.58          2  
 12 McKee, Yesenia      13 Stonybrook           1:20.37    1:22.62          1  
 13 Jeffrey, Angie      17 East Hampton         1:24.20    1:24.39        
                  38.22     1:24.39 (46.17)                                        
 14 Nowara, Olivia         West Babylon         1:30.60    1:27.36        
                  41.01     1:27.36 (46.35)                                        
 15 Leung, Francine E   16 Stonybrook           1:26.39    1:27.44        
                  38.99     1:27.44 (48.45)                                        
 16 Le, Rachael            West Babylon         1:34.30    1:36.74        
                  45.86     1:36.74 (50.88)                                        
 17 Karthikeyan, Sreev  13 Hauppauge            1:47.72    1:45.83        
                  49.02     1:45.83 (56.81)                                        
 -- Tong, Ellen         15 Stonybrook           1:48.57         DQ        
                  50.34          DQ (59.13)                                        
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sayville-Bayport-BP-SC  'A'                 3:48.48    3:46.09         32  
     1) Donnellly, Megan H 16           2) Horan, Brenna N 14             
     3) Kolar, Kathryn M 16             4) Caraher, Meghan R 17           
                  26.71       55.79 (55.79)     1:22.35 (26.56)   2:19.72 (1:23.93)
        2:49.81 (30.09)     3:16.27 (56.55)   4:19.45 (1:03.18)     3:46.09 (29.82)
  2 Stonybrook  'A'                             3:54.13    3:49.38         26  
     1) Sargent, Madison 13             2) Crane, Ruth 12                 
     3) Crane, Rebecca 14               4) Crane, Rachel A 17             
                  26.43       54.39 (54.39)     1:22.41 (28.02)     1:52.30 (57.91)
        2:21.12 (28.82)   2:53.33 (1:01.03)     3:19.98 (26.65)     3:49.38 (56.05)
  3 East Hampton  'A'                           4:04.53    3:50.93         24  
     1) Badilla, Catalina V 14          2) Wiltshire, Emma 15             
     3) Foulser, Oona 16                4) Brabant, Olivia R 15           
                  27.20       56.87 (56.87)     1:25.11 (28.24)     1:56.56 (59.69)
        2:22.80 (26.24)     2:52.69 (56.13)     3:19.93 (27.24)     3:50.93 (58.24)
  4 Hauppauge  'A'                              4:17.48    4:03.89         22  
     1) Boudreau, Shannon 14            2) Claps, Emma E 14               
     3) Zhu, Melody 13                  4) Zhu, Sydney 16                 
                  29.32   1:00.97 (1:00.97)     1:27.84 (26.87)     1:58.51 (57.54)
        2:27.92 (29.41)   3:00.21 (1:01.70)     3:29.94 (29.73)   4:03.89 (1:03.68)
  5 Harborfields  'A'                           4:20.14    4:19.02         20  
     1) Knutson, Sophia N 13            2) Poschmann, Katie G 13          
     3) Service, Amanda K 16            4) French, Makayla J 14           
                  30.28   1:03.79 (1:03.79)     1:34.93 (31.14)   2:09.05 (1:05.26)
        2:38.89 (29.84)   3:13.29 (1:04.24)     3:44.33 (31.04)   4:19.02 (1:05.73)
  6 West Babylon  'A'                           4:42.90    4:55.91         18  
     1) Brock, Carissa                  2) Le, Rachael                    
     3) McHugh, Hannah                  4) Delmonico, Daria               
                  36.75   1:19.62 (1:19.62)     1:50.51 (30.89)   2:30.23 (1:10.61)
        3:04.68 (34.45)   3:46.81 (1:16.58)     4:19.01 (32.20)   4:55.91 (1:09.10)